✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$73.80
Original: $210.85
-65%Eclat Storm 20 Jordin Godwin—
$210.85
$73.80The Story
- Jordan Godwin signature fork, complete with a responsive 20mm offset and his own hand-drawn graphic set
- CNC machined steerer and butted fork blades, integrated crown race, mechanically formed fork leg
- 2.4'' tire clearance
- Designed for integrated 45° headsets
- 20mm offset
Attributes
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 1021g |
| Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.5'' |
| Primary Color | Black |
| Rake | 20mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Jordan Godwin signature fork, complete with a responsive 20mm offset and his own hand-drawn graphic set
- CNC machined steerer and butted fork blades, integrated crown race, mechanically formed fork leg
- 2.4'' tire clearance
- Designed for integrated 45° headsets
- 20mm offset
Attributes
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 1021g |
| Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.5'' |
| Primary Color | Black |
| Rake | 20mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |























