Original: $399.90
-65%$399.90
$139.96The Story
Attributes
| Axle to Crown | 302.6mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 470g |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Width | 47mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 32mm |
| Steer Tube Length | 180mm |
| Steerer Tube | 1'' |
| Steerer Tube Material | Carbon |
| Wheel Diameter | 20'' |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Attributes
| Axle to Crown | 302.6mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 470g |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Width | 47mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 32mm |
| Steer Tube Length | 180mm |
| Steerer Tube | 1'' |
| Steerer Tube Material | Carbon |
| Wheel Diameter | 20'' |























