Original: $334.46
-65%$334.46
$117.06The Story
Attributes
| Depth | 25mm |
| ERD | 437 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 28 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 14mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 285g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 20'' |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Attributes
| Depth | 25mm |
| ERD | 437 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 28 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 14mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 285g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 20'' |























