Original: $334.46
-65%$334.46
$117.06The Story
Attributes
| Depth | 30mm |
| ERD | 468 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 23mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 440g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 24'' |
| Wheel Diameter/ISO | 24'' / 507 |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Attributes
| Depth | 30mm |
| ERD | 468 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 23mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 440g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 24'' |
| Wheel Diameter/ISO | 24'' / 507 |























