✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$25.45
Original: $72.70
-65%Salt Rookie—
$72.70
$25.45The Story
- Slim crank arm design
- Includes arms, spindle, hardware and a bottom bracket set
Attributes
| BB Inclusion | Yes |
| Crank Spindle Diameter | 19mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | 19mm |
| Crankset Weight | 1303g |
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | BMX |
Description
- Slim crank arm design
- Includes arms, spindle, hardware and a bottom bracket set
Attributes
| BB Inclusion | Yes |
| Crank Spindle Diameter | 19mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | 19mm |
| Crankset Weight | 1303g |
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | BMX |























