Original: $352.64
-65%$352.64
$123.42The Story
Attributes
| Axle to Crown | 307mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 765g |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Maximum Tire Width | 50mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 31mm |
| Steer Tube Length | 180mm |
| Steerer Tube | 1-1/8''-1.5'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Attributes
| Axle to Crown | 307mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 765g |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Maximum Tire Width | 50mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 31mm |
| Steer Tube Length | 180mm |
| Steerer Tube | 1-1/8''-1.5'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |























