✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$20.36
Original: $58.16
-65%Lezyne Pocket Drive HP—
$58.16
$20.36The Story
- Pocket size
- Full CNC machined aluminum construction
- Compact highly efficient overlapping handle
- Presta and Schrader valve compatible ABS Flex Hose
- 160PSI/11BAR
- 140mm
- -02 includes twin speed drive CO2 head, 20g CO2 cartridge and lever kit
- Weight: -01: 72g, -02: 212g, -03: 82g
Attributes
| Air Release | Yes |
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Length | 140mm |
| Pump Max PSI | 160psi |
| Pump Weight | 212g |
| Valve | Presta, Schrader |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Pocket size
- Full CNC machined aluminum construction
- Compact highly efficient overlapping handle
- Presta and Schrader valve compatible ABS Flex Hose
- 160PSI/11BAR
- 140mm
- -02 includes twin speed drive CO2 head, 20g CO2 cartridge and lever kit
- Weight: -01: 72g, -02: 212g, -03: 82g
Attributes
| Air Release | Yes |
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Length | 140mm |
| Pump Max PSI | 160psi |
| Pump Weight | 212g |
| Valve | Presta, Schrader |



















