✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$19.34
Original: $55.25
-65%Selle Italia Model X Green Superflow—
$55.25
$19.34The Story
- Comfort, high performance, and affordability
- Constructed of fully recyclable, one-piece green-tek material
- FeC Alloy rails
- Size: 145mm x 245mm
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| e-Bike approved | No |
| Gender | Men |
| Intended Use | Road |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Alloy |
| Saddle Cover Material | Green-Tek |
| Saddle Dimensions | 145 x 245mm |
| Saddle Weight | 315g |
Description
- Comfort, high performance, and affordability
- Constructed of fully recyclable, one-piece green-tek material
- FeC Alloy rails
- Size: 145mm x 245mm
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| e-Bike approved | No |
| Gender | Men |
| Intended Use | Road |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Alloy |
| Saddle Cover Material | Green-Tek |
| Saddle Dimensions | 145 x 245mm |
| Saddle Weight | 315g |























