Original: $72.70
-65%$72.70
$25.45The Story
- Comfort, high performance, and affordability
- Thick gel padding
- Constructed of fully recyclable, one-piece green-tek material
- FeC Alloy rails
- Width: 145mm, L 245mm
Attributes
| Gender | Men |
| Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Green-Tek |
| Saddle Dimensions | 145 x 245mm |
| Rail Material | Alloy |
| Saddle Weight | 440g |
| e-Bike approved | No |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Comfort, high performance, and affordability
- Thick gel padding
- Constructed of fully recyclable, one-piece green-tek material
- FeC Alloy rails
- Width: 145mm, L 245mm
Attributes
| Gender | Men |
| Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Green-Tek |
| Saddle Dimensions | 145 x 245mm |
| Rail Material | Alloy |
| Saddle Weight | 440g |
| e-Bike approved | No |























