✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$59.80
Original: $170.86
-65%WeThePeople Helix—
$170.86
$59.80The Story
- Helix hub and Logic rim
- Includes x2 nylon/fibreglass hub guards
Attributes
| Axle Type | 10mm |
| Hub Model | WTP Helix |
| Hub Spacing | 100mm |
| Position | Front |
| Rim Color | Black |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim External Width | 35mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Model | WTP Logic |
| Spoke Type | J-Bend |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter/ISO | 20'' / 406 |
| Wheel Tire Type | Clincher |
| Wheel-Brake Comp. | Rim |
Description
- Helix hub and Logic rim
- Includes x2 nylon/fibreglass hub guards
Attributes
| Axle Type | 10mm |
| Hub Model | WTP Helix |
| Hub Spacing | 100mm |
| Position | Front |
| Rim Color | Black |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim External Width | 35mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Model | WTP Logic |
| Spoke Type | J-Bend |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter/ISO | 20'' / 406 |
| Wheel Tire Type | Clincher |
| Wheel-Brake Comp. | Rim |























