✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Select Title
From $27.99
Original: $79.97
-65%Shimano CUES FC-U6000-2—
$79.97
$27.99The Story
- Grow your confidence riding hard over the rough stuff with this crankset's wide-range gearing and seamless pedaling.
Attributes
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 48.8mm |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | Boost |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Grow your confidence riding hard over the rough stuff with this crankset's wide-range gearing and seamless pedaling.
Attributes
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 48.8mm |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | Boost |























