Original: $79.97
-65%$79.97
$27.99The Story
- Grow your confidence riding hard over the rough stuff with this crankset's wide-range gearing and seamless pedaling.
Attributes
| BCD | 96 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 55mm |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 9/10/11 |
| Drivetrain Spacing | Boost |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Grow your confidence riding hard over the rough stuff with this crankset's wide-range gearing and seamless pedaling.
Attributes
| BCD | 96 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 55mm |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 9/10/11 |
| Drivetrain Spacing | Boost |























