Original: $58.16
-65%$58.16
$20.36The Story
- Moderate density PU foam for comfort on all rides
- Durable two-tone synthetic leather cover
- Lightweight glassfiber reinforced shell for long lasting comfort
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 145mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 295g |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Moderate density PU foam for comfort on all rides
- Durable two-tone synthetic leather cover
- Lightweight glassfiber reinforced shell for long lasting comfort
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 145mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 295g |















