✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$27.99
Original: $79.97
-65%BBB Cycling BSD-127 SoftShape Upright—
$79.97
$27.99The Story
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with elastomer suspension and integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | No |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 220mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 850g |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with elastomer suspension and integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | No |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 220mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 850g |























