✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$21.63
Original: $61.80
-65%BBB Cycling BSD-121 SoftShape Active—
$61.80
$21.63The Story
- Large anatomic cut-out provides pressure relief in the pubic area
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 170mm |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Weight | 530g |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Large anatomic cut-out provides pressure relief in the pubic area
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 170mm |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Weight | 530g |























