✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Select Title
From $127.24
Original: $363.54
-65%TRP EVO Carbon Crank—
$363.54
$127.24The Story
- High performance carbon layup makes a strong crankset
- 30mm spindle
- 504g (w/o chainring)
- Fits standard 68/73 BB shell
Attributes
| BB Inclusion | No |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| BCD | Direct Mount |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Crankset Material | Carbon |
| Interface | 30mm |
| Drivetrain Spacing | MTB/Boost |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Crankset Weight | 504g |
Description
- High performance carbon layup makes a strong crankset
- 30mm spindle
- 504g (w/o chainring)
- Fits standard 68/73 BB shell
Attributes
| BB Inclusion | No |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| BCD | Direct Mount |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Crankset Material | Carbon |
| Interface | 30mm |
| Drivetrain Spacing | MTB/Boost |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Crankset Weight | 504g |























