✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Select Title
From $20.61
Original: $58.89
-65%FRONT CHAINWHEEL, FC-M361-L, FOR REAR 8/7SPEED, 175MM, 42X32X22T, FOR HG- CHAIN, W/CG, CHAINCASE COMPATIBLE, BLACK, IND.PACK—
$58.89
$20.61The Story
- Replaceable chainrings
- BCD: 104/64mm
- Bottom bracket :BB-UN26 or BB-UN55, 122.5mm for a 50mm chainline
- Removable chainguard
Attributes
| Drivetrain Spacing | MTB |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| BCD | 64/104 |
| Speed | 6/7/8 |
| Crankset Material | Aluminum |
| BB Inclusion | No |
| Interface | Square |
| Chainline | 50mm |
| Crankset Weight | 891g |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Replaceable chainrings
- BCD: 104/64mm
- Bottom bracket :BB-UN26 or BB-UN55, 122.5mm for a 50mm chainline
- Removable chainguard
Attributes
| Drivetrain Spacing | MTB |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| BCD | 64/104 |
| Speed | 6/7/8 |
| Crankset Material | Aluminum |
| BB Inclusion | No |
| Interface | Square |
| Chainline | 50mm |
| Crankset Weight | 891g |






















