✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Select Title
From $41.99
Original: $119.96
-65%FSA A-Wing Pro AGX—
$119.96
$41.99The Story
- Aerodynamic integrated Cable Routing (ACR)
- Alloy handlebar is designed for Adventure, Gravel and Cyclocross
- Sculpted contact points for the “hoods” and “drops” riding positions for better ergonomics
- Flared drops for better control and clearance when descending
SIZES
- O31.8mm x W400, 420, 440mm
- 120mm drop, 80mm reach
- 15° outward bend
FINISH
- Bead blasted anodized black
WEIGHT
- 292 grams (420mm)
Attributes
| Routing | Groove |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Drop | 120mm |
| Handlebar Reach | 80mm |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Top Bar Shape | Aero-Ergo |
| Clip-On Bar Comp. | No |
| Handlebar Weight | 292g |
| Primary Color | Black |
Description
- Aerodynamic integrated Cable Routing (ACR)
- Alloy handlebar is designed for Adventure, Gravel and Cyclocross
- Sculpted contact points for the “hoods” and “drops” riding positions for better ergonomics
- Flared drops for better control and clearance when descending
SIZES
- O31.8mm x W400, 420, 440mm
- 120mm drop, 80mm reach
- 15° outward bend
FINISH
- Bead blasted anodized black
WEIGHT
- 292 grams (420mm)
Attributes
| Routing | Groove |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Drop | 120mm |
| Handlebar Reach | 80mm |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Top Bar Shape | Aero-Ergo |
| Clip-On Bar Comp. | No |
| Handlebar Weight | 292g |
| Primary Color | Black |























