Original: $192.68
-65%$192.68
$67.44The Story
Attributes
| Crown Race Diameter | 40mm |
| Upper Cup | 44mm |
| Material | Aluminum |
| SHIS Upper | ZS44/28.6 |
| S.H.I.S. | ZS44/28.6 | ZS56/40 |
| Bearing Grade | Stainless Steel |
| Headset Type | ZeroStack |
| Lower Cup | 56mm |
| SHIS Lower | ZS56/40 |
| Headset Position | Complete |
| Steerer Tube | 1-1/8''-1.5'' |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Attributes
| Crown Race Diameter | 40mm |
| Upper Cup | 44mm |
| Material | Aluminum |
| SHIS Upper | ZS44/28.6 |
| S.H.I.S. | ZS44/28.6 | ZS56/40 |
| Bearing Grade | Stainless Steel |
| Headset Type | ZeroStack |
| Lower Cup | 56mm |
| SHIS Lower | ZS56/40 |
| Headset Position | Complete |
| Steerer Tube | 1-1/8''-1.5'' |























