Original: $465.34
-65%$465.34
$162.87The Story
- Made start to finish in Asheville, NC
- Light weight and easy to service
- 690 POE feehub for near instantaneous 0.52 degree engagement
Attributes
| Position | Rear |
| Hub Weight | 291g |
| Hub Drilling | 32H |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Spacing | 157mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Rotor Mount | 6-bolts |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Made start to finish in Asheville, NC
- Light weight and easy to service
- 690 POE feehub for near instantaneous 0.52 degree engagement
Attributes
| Position | Rear |
| Hub Weight | 291g |
| Hub Drilling | 32H |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Spacing | 157mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Rotor Mount | 6-bolts |























