✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
$129.78
Original: $370.81
-65%Eclypse S9 50—
$370.81
$129.78The Story
Attributes
| Rim Material | Carbon |
| Brake Type | Rim |
| Primary Color | Black |
| Rim Weight | 500g |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| ERD | 545 |
| Rim Drilling | 20 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 17mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Rim Center Offset | Symmetric |
| Depth | 50mm |
| Rim Construction | Carbon |
Description
Attributes
| Rim Material | Carbon |
| Brake Type | Rim |
| Primary Color | Black |
| Rim Weight | 500g |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| ERD | 545 |
| Rim Drilling | 20 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 17mm |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Rim Center Offset | Symmetric |
| Depth | 50mm |
| Rim Construction | Carbon |























